04.08.2006. 000000 22:13
POČELA OBUKA MODELARA

Dakle učinismo prvi korak za nestrpljive modelare, a vrijeme će pokazati koliko ova naša-kako bi to rekao Trpimir Markotić- stara dama Virovitica, krije budućih poletaraca. Po prvom odazivu čovjek bi rekao i ne baš previše, ali kako stara izreka kaže: "Tiha voda brega dere" ili možda još bolja ona: "Strpljen-spašen", tako i mi polako pa sigurno najprije sa nekoliko kandidata, a kasnije tko zna možda i cijeli razred.

Za početak cilj je ostvaren, jer nakon što su dodirnuli upravljački modul te nekoliko puta "skršili" odabranu letjelicu, već su novopečeni kandidati kovali planove kako što prije nabaviti pravu letjelicu. A da i ona ne doživi sličnu sudbinu kao one na simulatoru, pobrinut će se naš modelarski poglavica Miroslav, koji će im kad se domognu aerodroma prenijeti vještine upravljanja i sigurnog slijetanja.

Za sve koji za ovo još ne saznaše, a želja ih vuče jaka, svake subote oko 18 sati na aerodromu u Koriji letuckaju nekakvi modeli. Pa kad se tamo zarazite, onda nedjeljom u 12 sati u prostorije kluba za simulator na liječenje. Želite li poslušati audio zapis našeg intervjua na Radio Virovitici, sa puno zanimljivosti i korisnih informacija, slobodno ga skinite i poslušajte (mp3 - 5,5 MB).

I najvažnije na kraju. U subotu, 12. kolovoza, od 12 do 20 sati, u okviru obilježavanja Dana grada, organiziramo modelarski miting na aerodromu u Koriji, na kojem ćemo okupiti više aktivnih modelara koji nam obećaše modelarske vratolomije. Pa ako još tinja iskra dječačke radoznalosti i razigranosti, vidimo se.

Napisao: Dinko Rujer