20.09.2007. 000000 18:03
MIRKOVAC 16.09.2007.

Ove nedjelje (16.09.) krenuli smo u dogovoreni posjet PG klubu ETO Osijek,
u želji da isprobamo dizanje vitlom, tzv. šlepu. Ugodno se vozeći u Brezinoj Mazdi, pomalo pospani, a neki i mamurni (od momačke večeri), mjesto po mjesto i dolazimo u Osijek gdje se sastajemo s Morellijem. Uz jutarnju kavicu razrađujemo plan gdje i kako ćemo se šlepati. Potom sjedamo u aute i vozeći se dvadesetak minuta dolazimo u Mirkovac (Baranja). Putem susrećemo samo ribiće.Morelli nam objašnjava postupke dizanja vitlom istovremeno ga montirajući. Nalijevamo gorivo u vozilo i sve je spremno za vitlanje. Dinko se prvi prikopčava, diže krilo, auto naglo ubrzava i diže ga na 460 met. Nestrpljivo očekujemo da i na nas dođe red, da se i mi vinemo u visine. I tako, šlepa za šlepom. Posvuda se u letu osjeti termika, nekako sve „drži“. Po prvi puta u letu koristimo nove slušalice sa stanicama koje super rade. U zadnjim šlepama dižemo se do 500met. (vidi se Kopački rit, Kneževi Vinogradi, itd.) uživamo. Umorni i puni dojmova vraćamo se kući.

Zahvaljujemo se Morelliju i dečkima iz PG kluba „ETO“ koji su sve svoje znanje i iskustvo podijelili s nama.

Napisao: Aeroklub Vtc