20.06.2017. 000000 09:52
DP "ISTRA OPEN 2017"

Virovitički paragliding piloti, članovi Aerokluba „Virovitica“, sudjelovali su na Otvorenom Državnom prvenstvu „Istra Open 2017.“ u preletima bezmotornom parajedrilicom  koje je održano u Buzetu od 15.06.2017. – 18.06.2017. godine. Na navedenom natjecanju za Aeroklub „Virovitica“ nastupali su Dinko Rujer, Hrvoje Štefanec i Dinko Kopas. Od planirane četiri utrke održane su samo dvije, a dvije su otkazane zbog loših vremenskih uvjeta. U kategoriji EN-B Dinko Kopas je bio četvrti dok je Dinko Rujer sa samo dva boda zaostatka natjecanje završio na petome mjestu. Hrvoje Štefanec je natjecanje završio na jedanaestom mjestu u EN-C kategoriji, a u klupskom poretku Aeroklub „Virovitica“ je na sedmome mjestu.

U natjecanju su sudjelovali vrhunski piloti od kojih smo mnogo naučili. Nadalje, sam vid ovakvog natjecanja za nas je novo iskustvo, jer po prvi puta sudjelujemo u takvoj vrsti natjecanja, te smo sada i iskustveno bogatiji. Isto tako, imali smo priliku letjeti u uvjetima koji su nam do sada bili gotovo nepoznati, upoznali smo divne ljude, stekli nova znanja, usavršili letačke vještine. Zbog toga smo i više nego zadovoljni ostvarenim rezultatom.

Slike sa natjecanja - https://goo.gl/photos/HULfgX1rjZf76kPx9

Odlazak i sudjelovanje na natjecanju omogućili su nam te im se od srca zahvaljujemo:

Napisao: Aeroklub Vtc