30.10.2017. 000000 19:47
4. TASK HR XC LIGE 2017. - TRIBALJ

U subotu, 28. listopada, na letjelištu Tribalj, održana je četvrta, ujedno i posljednja utrka HR XC LIGE u letenju paragliderom. Rezultati utrke potvrdili su dominaciju virovitičkih letača u EN-B kategoriji, gdje su Dinko Kopas i Dinko Rujer osvojili drugo i treće mjesto. Nakon održane četiri utrke tijekom ove godine, pobjednik HR XC LIGE u EN-B kategoriji je Dinko Rujer sa osvojenih 1203 boda, dok je Dinko Kopas osvojio odlično drugo mjesto sa samo šest bodova zaostatka. U istoj kategoriji natjecao se i Javor Bogati koji se plasirao na šesto mjesto sa 495 bodova. Virovitičke letače u EN-C kategoriji predstavljao je Hrvoje Štefanec koji je u posljednjoj utrci osvojio osmo mjesto te ligu završio također na osmom mjestu sa osvojenih 417 bodova.

Ni klupski plasman naših letača nije zanemariv tako da treba spomenuti 4. mjesto u ukupnom poretku gdje su iza Aerokluba „Virovitica“ poredak zauzeli klubovi sa daleko brojnijim članstvom i dužom tradicijom bavljenja paradlidingom.

Sudjelovanje na natjecanju omogućili su nam:

-        Sportska zajednica grada Virovitice

-        Flora Vtc. d.o.o.

-        Virkom d.o.o.

-        Poslovni park d.o.o.

Više o natjecanju možete pročitati na web stranici Airtribune.

Slike sa četvrte ovogodišnje utrke se mogu vidjeti ovdje.

Napisao: Aeroklub Vtc